Przydomowe oczyszczalnie biologiczne FELIKSNAVIS FEL


Coraz więcej osób decyduje się na przydomowe oczyszczalnie ścieków. Znajdują one zastosowanie w bardzo wielu gospodarstwach domowych. Wybierane są ze względu na mnóstwo zalet, jakie niesie za sobą ich montaż, a przede wszystkim korzystnie działają na nasze środowisko.

Dostępne produkty

Oczyszczalnie przydomowe - dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Ponadto, ich zaletą jest niewątpliwie również fakt, że zapewniają swoim właścicielom pełen komfort korzystania. Dzięki nowoczesnym technologiom nie musimy robić przy nich praktycznie nic. Oczywiście dużym plusem jest także eliminacja nieprzyjemnego zapachu, która bardzo często pojawia się w przypadku szamb, zarówno tych zwykłych, jak również i ekologicznych.

Oczyszczalnie pozwalają nam swobodnie odprowadzać oczyszczone już ścieki bezpośrednio do gruntu. Jeżeli zaś chodzi o ceny, koszty eksploatacji są zdecydowanie niższe na przestrzeni lat, bo choć płacimy za taką inwestycję większe pieniądze na samym początku niż w przypadku szamba, to mimo wszystko w ciągu lat opłaty roczne są dużo niższe, a więc takie rozwiązanie opłaca się zdecydowanie bardziej.

Jakie są ceny przydomowych oczyszczalni ścieków?

Koszty założenia oczyszczalni są na pewno większe, niż w przypadku decyzji o montażu szamba. Jest to jeden z “minusów” związanych z oczyszczalniami, jednak w dłuższej perspektywie czasu aspekt ten zdecydowanie traci na znaczeniu. Ceny oczyszczalni są różnorodne i zależą od wielu czynników. Jeśli jednak dysponujemy wolnymi środkami i zastanawiamy się nad inwestycją w oczyszczalnię na długie lata nie powinniśmy nawet się zastanawiać, bowiem koszty roczne ich użytkowania są na tyle niskie, że całość zwróci się już po upływie trzech lat.

Patrząc na cennik wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakiej wielkości taka oczyszczalnia ma być i na jaki jej typ będziemy chcieli się zdecydować. Za dobrej jakości oczyszczalnię zapłacić musimy od 8 000 - 15 000 zł. Zyskamy w ten sposób najlepszą i bardzo ekologiczną formę radzenia sobie ze ściekami w naszych gospodarstwach. Dobra oczyszczalnia to inwestycja w rozwiązanie z najwyższej półki, dający nam wieloletnie i satysfakcjonujące użytkowanie, cechujące się niskim zużyciem energii i dużą efektywnością oczyszczania.