Plastikowe zbiorniki na szambo czy oczyszczalnie? Odpowiadają Zielone Oczyszczalnie Łódź

Solidne szamba plastikowe wykonane są z żywic poliestrowych i laminatów szklanych. Sprawia to, że plastikowe zbiorniki na szambo w każdym mieście, w tym w Łodzi, są szczelne i przyjazne dla środowiska. Takie szamba plastikowe znajdziemy w łódzkich gospodarstwach domowych, jak i w innych woj. w Polsce, gdzie nie ma sieci kanalizacyjnej i inny sposób zagospodarowania ścieków niż plastikowe zbiorniki na szambo nie wchodzi w grę. Dzieje się tak również w takim przypadku, gdy dla mieszkańców Łodzi lub też innych miast inne inwestycje nie są tak ekonomiczne jak szamba plastikowe. Ponadto plastikowe zbiorniki sprawdzają się w podłódzkich okolicach w rolnictwie, znajdują także zastosowanie w przemyśle. Jednak biologiczne zielone oczyszczalnie są lepsze, mają bezzapachowe, tlenowe procesy oczyszczania.

Zalety i wady plastikowych zbiorników na szambo w Łodzi i w pozostałych miastach w Polsce

Montowanie plastikowych zbiorników na szambo kontra przydomowe oczyszczalnie w województwie łódzkim

Jakie wymiary osiągają plastikowe zbiorniki na szambo?

Dostępne na rynku plastikowe zbiorniki na szambo mogą mieć różnorodne wymiary i pojemność od 1-70 m3. Jaką wielkość powinien więc mieć zbiornik dla naszego gospodarstwa? Tak naprawdę wszystko zależy od liczby mieszkańców danego domu.

Pojemność pojemnika powinna być taka, by można było gromadzić w nim ścieki przez 10-14 dni. Dla czteroosobowej rodziny optymalna pojemność wynosi około 8 m3. Zupełnie inne szambo plastikowe sprawdzi się w małym domku letniskowym na działce, inne w domu użytkowanym przez dwie osoby, a jeszcze inne w gospodarstwie, w którym mieszka na przykład sześcioosobowa rodzina. Przed dokonaniem zakupu należy uwzględnić wszelkie te aspekty i dokonać wyboru takiego produktu, który okaże się być tym najbardziej opłacalnym.

Czy plastikowe szamba można zamontować samodzielnie?

Dużą zaletą plastikowych szamb jest to, że można je zamontować bez większego problemu zupełnie samodzielnie. Dzięki temu oszczędza się znacząco koszty montażu, uzyskując tym samym jeszcze tańszy produkt mający zastosowanie przy odpowiednim gromadzeniu ścieków w naszych gospodarstwach.

Jak wygląda montaż szamb? Podstawą jest wykopać dół, którego głębokość będzie wynikać z położenia przewodu kanalizacyjnego. Następnie koniecznym będzie wykonanie podsypki żwirowej lub też betonowej. Kolejnym krokiem jest opuszczenie do wykopu zakupionego szamba plastikowego i wykonanie szczelnych połączeń przewodów kanalizacyjnych. Przed zasypywaniem, aby nie doszło do zgniecenia należy napełnić zbiornik wodą. Całość od góry należy przysypać piaskiem lub żwirem, a jeśli będzie to miejsce, w którym na przykład parkuje samochód, wtedy należy zastosować wzmacniające betonowe płyty. Po zakończonych pracach można zasiać trawę.