Ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków w Łodzi
Ekologiczne oczyszczalnie przydomowe mają szansę wygrać z szambami, które są często nieszczelne i zagrażają środowisku naturalnemu. W ekologicznych oczyszczalniach przydomowych ścieki nie są przechowywane, co nie powoduje zagrożenia polegającego na przedostawaniu się nieczystości do gruntu, chyba że w minimalnych ilościach. Ścieki z szamba wywożone są do oczyszczalni, więc osoby posiadające ekologiczne oczyszczalnie przydomowe w Łódzkiem, nie muszą płacić za ich transport. Oczyszczalnie są droższe od szamb, ale za to tańsze w eksploatacji. Ich koszt zwraca się po dłuższym czasie. Osoby, które zdecydowały się na zakup oczyszczalni, są bardzo zadowolone i często nie mogą pogodzić się z myślą, że wcześniej korzystały z szamb.
Ekologiczne oczyszczalnie przydomowe są nowoczesne i solidne. Wyprodukowane zostały ze szczelnych materiałów, odpornych na czynniki zewnętrzne. Ekologiczna oczyszczalnia zmieści się nawet w niedużym ogródku. Jej zamontowanie może okazać się bardzo dobrą, a przede wszystkim wygodną i opłacalną inwestycją, szczególnie dla ludzi, którzy przedtem używali do gromadzenia ścieków szamb. Oczyszczalnie przydomowe cały proces związany z oczyszczaniem ścieków wykonują na miejscu, nie trzeba ich wywozić i płacić za to dużych sum pieniędzy. W trakcie oczyszczania wody nie są wydzielane żadne substancje zagrażające zdrowiu mieszkańców ani środowisku. Poza tym oczyszczalnie nie wydzielają przykrych zapachów.
Opłacalność ekologicznych oczyszczalni przydomowych w Łódzkiem
Ekologiczne oczyszczalnie przydomowe są bardzo komfortowe, nie wyrządzają szkody środowisku naturalnemu i obniżają koszty. Jest to rozwiązanie łatwe w montażu w każdych warunkach, zarówno na gruntach przepuszczalnych, jak i na terenach trudno przepuszczalnych. Osad z ekologicznej oczyszczalni należy wywozić średnio raz na półtora roku, jej koszt i eksploatacja zwracają się po 2–3 latach użytkowania, a w następnych latach wynosi około 10% ceny wywozu szamba. Do ekologicznych oczyszczalni nie trzeba dodawać bakterii ani ich regulować. Osad, który się tworzy jest wywożony przez pojazd asenizacyjny. Ponadto oczyszczalnie dzięki ich wykonaniu z innowacyjnych materiałów są trwałe i szczelne.
Solidność ekologicznych oczyszczalni przydomowych w Łodzi
Ekologiczne oczyszczalnie dużo bardziej się opłacają niż konieczność składowania ścieków w szambach. Nie trzeba ich regularnie opróżniać. Nakłady na eksploatację ekologicznych oczyszczalni przydomowych w Łodzi są niższe. Poza tym nie ma problemu z przekroczeniem objętości zbiornika. Nie są dużo droższe od szamb, a typ instalacji ekologicznych oczyszczalni przydomowych w Łódzkiem jest bardziej korzystny dla środowiska naturalnego. Ponadto w przypadku szamba, wywóz ścieków samochodem asenizacyjnym to miesięczny koszt około 90 zł. Oczyszczalnie są dużo bardziej opłacalne, a przy tym wygodniejsze.
Podsumowanie – plastikowe zbiorniki na szambo czy przydomowe oczyszczalnie?
- Plastikowych zbiorników na szambo nie trzeba betonować,
- Plastikowe zbiorniki znajdą zastosowanie w gospodarstwach domowych, w których nie ma podłączenia do sieci kanalizacyjnej,
- Kiedy ciężar ścieków w plastikowym zbiorniku na szambo stanie się zbyt duży, może dojść do załamania konstrukcji,
- Czasami mogą wystąpić problemy z posadowieniem szamba plastikowego, na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych,
- Przedostawanie się ścieków z oczyszczalni do gruntu jest ograniczone do minimum w odróżnieniu do szamb plastikowych,
- Oczyszczalnie nie wymagają drogiego wywozu nieczystości, co ma miejsce w przypadku posiadania szamb plastikowych.
Oczyszczalnie są lepsze od plastikowych zbiorników na szambo, mają bezzapachowe, tlenowe procesy oczyszczania. Nie jest to kosztowny wywóz nieczystości. Przedostawanie się ścieków z oczyszczalni do gruntu jest ograniczone do minimum w odróżnieniu do szamb plastikowych. Jednakże mieszkańcy Łodzi, jak i osoby w innych miastach mające plastikowe zbiorniki na szambo, nie muszą ich betonować. Takie szamba plastikowe znajdziemy w łódzkich gospodarstwach domowych, jak i w innych woj. w Polsce, gdzie nie ma podłączenia do kanalizacji i nie da się inaczej odprowadzić ścieków. Gdy dla mieszkańców Łodzi albo też innych miast inne inwestycje nie są tak ekonomiczne, jak szamba plastikowe, również są one montowane. Plastikowe zbiorniki używane są w podłódzkich okolicach w rolnictwie i w przemyśle.
Ekologiczne oczyszczalnie – kiedy najlepiej je zamontować?
Zakup przydomowej oczyszczalni ścieków to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań, przede wszystkim ze względu na ograniczenie kosztów eksploatacji, jak również i zyskania większego komfortu oraz wygody podczas jej codziennego użytkowania.
Ekologiczne oczyszczalnie to zarówno troska o nasze środowisko, jak i zadowolenie oraz satysfakcja wielu właścicieli domów. Kiedy więc najlepiej zamontować taką eko oczyszczalnię? Najlepszym okresem jest czas od wiosny do jesieni, bowiem zimą ziemia jest zmarznięta i zbyt mokra, co może powodować duże utrudnienia w wykopach, a tym samym w prawidłowym montażu oczyszczalni. W zależności od wybranego modelu oczyszczalni, jej działanie jest tak przemyślane, aby ścieki mogły zostać przefiltrowane i usunięte w czystej postaci do gruntu.
Jak w ekologicznej oczyszczalni odprowadzana jest woda?
Aby woda jednak trafiła do gruntu ścieki muszą przejść odpowiednie etapy, w celu osiągnięcia najlepszego stopnia redukcji zanieczyszczeń. Dzięki temu, woda może być wykorzystywana do podlewania kwiatów, do dolewania jej do oczka wodnego, czy też wykorzystywana do studni chłonnej. Wiele osób decyduje się również rozsączyć takie wody w drenażu na działce.
Ekologiczne oczyszczalnie to dbałość o środowisko, maksymalne wykorzystywanie zasobów naturalnych a do tego komfort użytkowania. Czy można więc chcieć czegoś więcej? Oczyszczalnie przydomowe to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż zastosowanie szamba, bowiem montując ją zapominamy niemal o problemie tworzących się w naszym gospodarstwie ścieków.